Јазик

дома>производи>Извор на напојување со наизменична струја>Програмибилен извор на напојување со наизменична струја

AFC1300 серии 1 фаза до 3 извор на напојување на наизменична струја

карактеристики:

3K 15kVA
Сериите AFC1300 1 фаза до 3 Извор на напојување со наизменична струја е интегриран со IGBT / SPWM дизајнот, едноставна работа, но обезбедува сигурен излезен напон и фреквенција за да се постигнат сите видови на индустриски побарувања. Изворот на напојување AC AFC1300 со извор на енергија обезбедува чист синусен бран со висок квалитет 3 фазен излез од 3-15kVA.

Донггуан Софтер Електроникс копродукции, Ltd

  • Информации за производи
  • спецификација
  • Анкетната
  • поврзани со производот

Трифазен излез на напојување од 3-15kVA.

Опционален широк опсег на излезен напон од 0-600Vac и опсег на фреквенција од 45-500Hz.

4 LED дисплеи за прикажување на мерења на напон, сегашната, фреквенција и моќност / фактор на моќност.

Дизајн на моќност на модулот со компактна големина за полесно одржување и висока густина на моќност.

Сеопфатна заштита вклучува над напон, над струјата, преку оптоварување, влез под напон и повеќе температура со соодветни кодови за грешка.

Самостојна контрола на три фази и прикажување на фазен напон на секоја фаза.

Или преден панел или далечински стандард RS232(опционален RS485) достапна контрола на интерфејс.

Прецизност True-RMS метар волти, засилувачи и моќност или моќност фактор за прикази и извештаи.


спецификација

 

МОДЕЛAFC-1303AFC-1306AFC-1309AFC-1315
Влез СПЕЦИФИКАЦИИ
фази1W2W + Земја
Напон220V / 120V ± 10%(Ве молиме контакт ни за други Напон )
фреквенција50/60Hz ± 5%
Излез СПЕЦИФИКАЦИИ
Оценето моќ(kVA)36915
Макс Тековни150V Опсег(А)8.416.82542
300V Опсег(А)4.28.412.521
фази3W4W + Земја
НапонЛинија до Неутрален(V)0 - 150 V / 0 - 300 V Може да се избере
Line до&nbsЛинијаne(V)0 - 260 V / 0 - 520 V Може да се избере
фреквенцијаОпсег50/60Hz, 45-65Hz прилагодлив(opt.45-400Hz)
МерењеТековни(РМС) Резолуција: 1mA / 10mA или 10mA / 100mA Автоматско Опсег 
точност: ± 0,4% ± 0,3% F.S. ± 3 Пребројува ± 0,1% / 100Hz
Напон(РМС)Резолуција: 0.1V
точност: ± 0,2% ± 0,3% Ф.С. ± 2 Пребројува ± 0,1% / 100Hz
фреквенцијаРезолуција: 0.01Hz / 0,1Hz Автоматско Опсег
точност: ± 0,1% 2 Пребројува ± 0,05% / 100Hz
Вкупно Хармоничен Дисторзија(Т.Д.)≤ 1% (Резистентен Load, целостранспорт Load 2% )
Напон Регулатива≤ 1%
транспорт Регулатива≤ 1%
фреквенција Регулатива≤ 0.01%
Врвот Фактор3
ЗаштитаOver Тековни, Кратко коло, Over Во текотмпература,Over транспорт ,фаза Недостаток,               Ниска волтажа Заштита, Аларми
Ефикасност≥ 85% ( на полн оптоварување )
ENИВОТНА СРЕДИНА
Оперативни температура0° - 40° C / 32° - 104° F
релативна влажност10-90%,без кондензација
ПОГЛАВИ И КОНТРОЛИ
4 Дигитал LED МетриНапон, Тековни, фреквенција,Power или&nмоќower фактор(Изборен)
интерфејс RS-232 стандард(се одлучат РС-485)
МЕХАНИЧКИ СПЕЦИФИКАЦИИ
димензии(W * H * D)(mm)480x470x600510x775x720
Тегови(Килограм)120150180210
Контактирајте не
Мени