Јазик

дома>производи>Извор на напојување со наизменична струја>Линеарен извор на напојување наизменична струја

Линеарна серија LFC300 3 Извор на напојување со наизменична струја

карактеристики:

Линеарниот извор на напојување на струја од LFC300 Series е интегриран со линеарното коло за засилување за да се обезбеди ултра низок шум и висока стабилност. Корисниците можат лесно да развијат програми за да ги олеснат различните примена, особено за мрежната комуникација, аудио и видео-опрема. Овој линеарен извор на напојување обезбедува чиста моќност со THD lessthan 0.3% на 50 / 60Hz и обезбедува широк опсег на излезен напон 3 фаза0-520В(Опти.1040В); опсег на поставување фреквенција 45-400Hz(Одлучи. 300-800Hz) прилагодлив, фиксиран 50 / 60Hz.

Донггуан Софтер Електроникс копродукции, Ltd

  • Информации за производи
  • спецификација
  • Анкетната
  • поврзани со производот

Функција за повратна информација на далечински напон за да се осигури дека напонот на тестот е во согласност со вредноста за поставување.

Поттикнете ја струјата до 5 времиња(3 пати на 3 фаза) на врвната струја, дозволувајќи им на корисниците да активираат товари со голема струја(т.е.. мотор, компресор и така натаму).

Способен за независно прикажување на фазен напон по фаза.

Прилагодување во реално време за напон& фреквенција веднаш за да заштедите време потребно за тестот.

Заклучување на копчето за кратенки, спречување на модифицирање на податоците поради каква било дисперзија.

Или преден панел или далечински RS-232 /485 контрола се достапни.

Прецизност True-RMS метар волти, засилувачи и моќност или моќност фактор за прикази и извештаи.

ЧЕКОР и РАМП функција: идеален за тестови за варијација на напон и фреквенција и ефикасно ја намалува струјата за влечење при стартување на моторот.


спецификација

 

МОДЕЛLFC-303LFC-306LFC-309LFC-315LFC-320LFC-330LFC-345
Влез СПЕЦИФИКАЦИИ
фази3W4W + Земја
Напон208, 220, 240 (3W+G), 380, 415, 480V (4W+G) ± 10%
фреквенција50/60Hz ± 5%
Излез СПЕЦИФИКАЦИИ
Оценето моќ(kVA)36915203045
Макс Тековни150V Опсег(А)8.416.825.2425484126
300V Опсег(А)4.28.412.621274263
фази3W4W + Земја
НапонЛинија до Неутрален(V)0 - 150 V / 0 - 300 V Може да се избVре(се одлучат 0-600V)
Line до&nbsЛинијаne(V)0 - 260 V / 0 - 520 V Може да се избеVе(се одлучат 0-1040V)
фреквенцијаОпсег50/60Hz, 45-65Hz прилагодлив(opt.45-400Hz)
МерењеТековни(РМС)Резолуција: 1mA / 10mA или 10mA / 100mA Автоматско Опсег 
точност: ± 0,4% ± 0,3% F.S. ± 3 Пребројува ± 0,1% / 100Hz
Напон(РМС)Резолуција: 0.1V
точност: ± 0,2% ± 0,3% Ф.С. ± 2 Пребројува ± 0,1% / 100Hz
фреквенцијаРезолуција: 0.01Hz / 0,1Hz Автоматско Опсег
точност: ± 0,1% 2 Пребројува ± 0,05% / 100Hz
Вкупно Хармоничен Дисторзија(Т.Д.)≤ 0.3% (Резистентен транспорт )
Напон Регулатива≤ 0.5%
транспорт Регулатива≤ 0.5%
фреквенција Регулатива≤ 0.01%
Врвот Фактор≥ 3
ЗаштитаOver Тековни, Кратко коло, Over Во текотмпература,Over транспорт ,фаза Недостаток, Ниска волтажа Заштита, Аларми
Ефикасност≥ 75% ( на полн оптоварување )
ENИВОТНА СРЕДИНА
Оперативни температура0° - 40° C / 32° - 104° F
релативна влажност10-90%,без кондензација
ПОГЛАВИ И КОНТРОЛИ
4 Дигитал LED МетриНапон, Тековни, фреквенција,Power или&nмоќower фактор(Изборен)
интерфејс RS-232 стандард(се одлучат РС-485)
МЕХАНИЧКИ СПЕЦИФИКАЦИИ
димензии(W * H * D)(mm)600*470*430700*570*480700*1510*565
Тегови(Килограм)150180210270320410520
Контактирајте не
Мени